Järilän CC:n päivitetty lähtöjärjestys

Kuva
Jani Hovi
Huomenna ajettavan kauden ensimmäisen cross countryn SM-osakilpailun lähtöjärjestystä on päivitetty. Tässä päivitetty versio.

Aiemmin julkaistuun listaan on arvottu nyt mukaan viime sunnuntaina kilpailuun ilmoittautuneet kuljettajat ja listalta on poistettu muutama ilmoittatumisen perunut kuljettaja.

Alla jokaisen lähdön omat lähtöjärjestykset.

 

LÄHTÖ 1 KLO 9              
               
Luokka Järjestysnro Kilp.nro Etunimi Sukunimi Kerho Tiimi Pyörä
V60 1 992 Kari Lähteinen HyKoKe   Husqvarna
V60 2 951 Jukka Lankinen RaSMK   KTM
V60 3 977 Antti Kiintonen KeMS Team Motopalvelu KTM
V60 4 991 Jari Mäkinen TuMK Team Ykkös-MP KTM
V60 5 961 Mika Vuori TMK Team Molitor KTM
V60 6 321 Pekka Halonen TuMK   Beta
V60 7 940 Juha Piiroinen HyKoKe   KTM
V60 8 946 Reijo Karppinen SISU SISU Extreme by DYNASET KTM
V60 9 944 Jari Hätönen KaMoKe   GasGas
V60 10 981 Harri Viertoma HyKoKe Team MP-Racing Husqvarna
V60 11 159 Pasi Virtanen KarkMK Team Motopalvelu KTM
V60 12 978 Juha Vaskunlahti PunMK/UA   Husqvarna
V60 13 980 Karri Tikkanen NRT Team Ykkös-MP KTM
V60 14 954 Jarmo Ventoniemi HyMK Team MP-Racing Sherco
V60 15 966 Jari Hellman K-SMK   Husqvarna
V60 16 949 Antti Myllymaa HlMK   Husqvarna
               
Nuoret 1 76 Vilho Virtanen KaMoKe   KTM
Nuoret 2 151 Niia Heinonen RiMPKK   KTM
Nuoret 3 443 Topi Huhtala KauhjMK   KTM
Nuoret 4 321 Tarmo Pokkinen RiMPKK   GasGas
Nuoret 5 63 Veikko Virtanen KaMoKe   KTM
Nuoret 6 439 Samuel Paalasmaa RiMPKK   Husqvarna
Nuoret 7 112 Oskari Tahvanainen TamMC   GasGas
Nuoret 8 116 Oiva Laine KarkMK   Yamaha
Nuoret 9 230 Henri Vepsä LosMK   Yamaha
Nuoret 10 15 Miska Laine FMS   Yamaha
               
Kunto 1 859 Juha-pekka Lepistö EDD   KTM
Kunto 2 147 Joose Vuori HlMK Se-team Yamaha
Kunto 3 751 Veli-matti Puuska TMK   Husqvarna
Kunto 4 469 Jari Turunen MäntsMK Team Ykkös-MP KTM
Kunto 5 812 Jarno Saarinen KaMoKe Motokeidas racing team Husqvarna
Kunto 6 494 Jyrki Hannonen MäntsMK Team Ykkös-MP KTM
Kunto 7 358 Jyrki Riuttala MC-Kitee   KTM
Kunto 8 515 Pasi Jalkanen KarMK   KTM
               
Classic 1 91 Tomi Kuikka HlMK Sutasko Honda
Classic 2 162 Petri Nyfors NMK   Kawasaki
Classic 3 85 Antti Rannikko SiMK   Honda
Classic 4 109 Kai Kivekäs PirMM   Yamaha
Classic 5 164 Ari Peippo RaSMK   Honda
Classic 6 454 Timo Koivula KaMoKe Motokeidas racing team KTM
Classic 7 533 Jari Nurminen HeMK   Suzuki
               
Matkaenduro 1 700 Henri Nikunen RCK   Yamaha
Matkaenduro 2 620 Pasi Perttula LosMK   KTM
Matkaenduro 3 58 Paavo Henriksson PMK   KTM
Matkaenduro 4 690 Ari Stenberg SISU Motokeidas racing team KTM
               
               
LÄHTÖ 2 KLO 11              
               
Luokka Järjestysnro Kilp.nro Etunimi Sukunimi Kerho Tiimi Pyörä
Naiset 1 738 Tanja Kaitainen RCK East mx GasGas
Naiset 2 931 Riina Lampinen JSMK Www.loukko.com GasGas
Naiset 3 905 Esmeralda Vesterinen LosMK Team RX Moto Husqvarna
Naiset 4 916 Anu Nummela KaMoKe Team RX Moto Husqvarna
Naiset 5 913 Nelli Elo PMK   Beta
Naiset 6 914 Emma Seppänen HyMK   Yamaha
Naiset 7 991 Milla Virtanen KaMoKe Motokeidas racing team KTM
Naiset 8 928 Jutta Heikkala RiMPKK   KTM
Naiset 9 907 Maire Jäntti K-SMK Team Marine.fi KTM
Naiset 10 25 Sonja Matikainen RiMPKK   Yamaha
Naiset 11 926 Paula Rantala JSENS   KTM
Naiset 12 904 Taru Hakulinen EMK Team RX Moto Husqvarna
Naiset 13 918 Kiia Heinonen RiMPKK   KTM
Naiset 14 910 Tiina Miettinen HlMK   TM
               
C 1 108 Timo Pohjola TamMC   KTM
C 2 270 Sami Matikainen KaMoKe Motokeidas racing team Honda
C 3 744 Anders Augustsson HaRT   Sherco
C 4 459 Tomi Koskinen KaMoKe   Husqvarna
C 5 7 Jarmo Koivunen LosMK   KTM
C 6 500 Janne Kalliokoski ASMP   KTM
C 7 310 Jarno Elo RaSMK   KTM
C 8 745 Arttu Luomanen TMK   KTM
C 9 570 Martti Tammelin JSMK   Fantic
C 10 853 Markus Povelainen KaMoKe   KTM
C 11 610 Valtteri Ilomäki KaMoKe   TM
C 12 833 Mika Kurttila KarkMK   KTM
C 13 193 Onni Perolahti ValkMK   KTM
C 14 902 Henri Tuominen E-PMMK   Fantic
C 15 246 Henri Klemetti KaMoKe   KTM
C 16 27 Jerry Kätkytniemi KaMoKe   TM
C 17 611 Marko Mäkinen ValkMK   Husqvarna
C 18 566 Pasi Jalonen TMK Team bike world KTM
C 19 606 Santtu Parpola RiES Team MP-Racing Sherco
C 20 705 Atte Soininen NMK   KTM
C 21 275 Aleksi Rinne TMK   Husqvarna
C 22 881 Janne Järvinen PMK   Beta
C 23 873 Petri Lemmetty HIMK   TM
C 24 842 Tommi Parviainen RiES   KTM
C 25 711 Henri Hokkanen HlMK   TM
C 26 111 Teemu Kangas MP-Tuki   Helkama
C 27 851 Otto Laine RiES   KTM
C 28 595 Kristian Sipiläinen HaRT   KTM
C 29 727 Tuomas Vulkko KyMoke   Suzuki
C 30 576 Timo Lusenius TMK   KTM
C 31 746 Topi Ojala SsMK Team Motopalvelu Yamaha
C 32 865 Jarkko Ramstadius PMK   Husqvarna
C 33 558 Tommi Siltanen HlMK   KTM
C 34 843 Jani Granlund RCK   KTM
C 35 996 Kari Partanen NRT Team edgecam & vericut GasGas
C 36 898 Henri Peltola PMK   Kawasaki
C 37 780 Peeter Roos     KTM
C 38 250 Veijo Tikka JSENS   Husqvarna
C 39 161 Ossi Rantala ASMP   Honda
C 40 986 Jussi Mustonen RaSMK   KTM
C 41 702 Valtteri Laine RiES   KTM
C 42 26 Eero Hintikka KaMoKe   Yamaha
C 43 774 Mikko Airaksinen RaSMK   KTM
C 44 91 Ilari Nieminen TMK   TM
C 45 629 Jani Huumarsalo HlMK   Husqvarna
C 46 4 Pekka Palmgren HlMK   Suzuki
C 47 734 Juha Auerranta RiES   Husqvarna
C 48 991 Anton Tammisto PMK   Kawasaki
C 49 556 Patrik Vänskä NjMK   KTM
C 50 893 Jukka-pekka Nieminen FMS   TM
C 51 579 Juha Pesonen MP-Tuki   Beta
C 52 819 Jari Ansamaa SsMK   KTM
C 53 901 Joonatan Vähäkangas E-PMMK   Kawasaki
C 54 788 Ville Luomanen TMK   KTM
C 55 115 Miika Röman JSMK   Honda
C 56 717 Tomi Pirtinaho KeMS   KTM
C 57 682 Esko Koger NMK   Husqvarna
C 58 670 Juho Heikkilä E-PMMK   KTM
C 59 58 Iivari Rikassaari HlMK Team MP-Racing Sherco
C 60 846 Marko Savolainen RiMPKK   Sherco
C 61 704 Marko Suhonen KaMoKe   Husqvarna
C 62 810 Vesa Peltokoski K-GMK   KTM
C 63 100 Jesse Hiltunen LosMK   Beta
C 64 432 Tero Aarnio NMK   GasGas
C 65 808 Iiro Tervaoja OMK   TM
C 66 551 Retu Suominen PMK   Yamaha
C 67 672 Ossi Auerranta RiES   Beta
C 68 741 Juha Inberg PMK   KTM
C 69 555 Tommy Vänskä NjMK   KTM
C 70 614 Tero Kolehmainen HlMK   VMX
C 71 30 Henrik Seiko RaSMK   KTM
C 72 619 Vesa Röntynen KonnMK/UA   TM
C 73 883 Toni Sundqvist SaMK   Beta
C 74 671 Joonas Akkanen SISU   Husqvarna
C 75 742 Jani Riitamäki JSENS   GasGas
C 76 888 Antti Piispanen NMK   Beta
C 77 640 Tero Tila HlMK   Husqvarna
C 78 171 Jere Atosuo TMK   KTM
C 79 715 Antti Harjunen VaMP   KTM
C 80 572 Reijo Kuuslampi RiMPKK   Yamaha
C 81 588 Jukka Pirhonen TMK Team bike world KTM
C 82 732 Mika Luokkala RiES   Sherco
C 83 541 Ukko Kätkytniemi HlMK   TM
C 84 972 Kari Kuutela Y-SMK Team edgecam & vericut GasGas
C 85 577 Ville Suutari KkMKK   KTM
C 86 644 Olli Hytönen JoMK   Husqvarna
C 87 607 Valtteri Nieminen E-PMMK   KTM
C 88 784 Risto Kukkola JSENS Kytönen Motorsport Husqvarna
C 89 21 Frans Rantapere RaSMK   KTM
C 90 426 Jari Pääkkö RiES   KTM
C 91 353 Jonne Karma HyKoKe Team MP-Racing KTM
C 92 548 Arto Tammi E-PMMK   KTM
C 93 992 Kari Lähteinen HyKoKe   Husqvarna
C 94 594 Aleksi Saukko OMK   Honda
C 95 987 Joni Kovanen PMK   KTM
C 96 956 Antti Nurmi PMK   TM
C 97 96 Ilmari Kemppi TMK Team bike world KTM
C 98 691 Tero Mononen KkMKK   KTM
C 99 721 Markus Järvinen TMK   Sherco
C 100 700 Veli Uosukainen KaMoKe   Sherco
C 101 10 Olli-pekka Haverinen KaMoKe   Honda
C 102 709 Mikko Kivelä OMK   TM
C 103 274 Tommi Lehmusvaara LosMK   Fantic
C 104 72 Esa Taukojärvi PMK   KTM
C 105 130 Santeri Aalto PMK   TM
C 106 544 Tuomas Häggman SaMK   KTM
C 107 75 Valtteri Kivimäki KaMoKe   Fantic
C 108 910 Heikki Ojalehto ASMP   Honda
               
               
Lähtö 3 klo 14              
               
Luokka Järjestysnro Kilp.nro Etunimi Sukunimi Kerho Tiimi Pyörä
A 1 93 Eetu Puhakainen HlMK   TM
A 2 34 Eero Remes TuMK   Husqvarna
A 3 21 Roni Heikkala RiMPKK Team funbike Fantic
A 4 82 Niklas Laankoski KaMoKe Www.loukko.com Yamaha
A 5 15 Jiri Leino TMK   Yamaha
A 6 96 Roni Salin EMK Kytönen Motorsport Husqvarna
A 7 22 Hermanni Koskinen TMK Yamaha Center Turku Yamaha
A 8 235 Riku Harju E-PMMK   Kawasaki
A 9 17 Jami Knuuttila KeMS   Husqvarna
A 10 10 Jarkko Tyni HlMK Team MP-Racing Sherco
A 11 92 Jesse Viljakainen SsMK Team MP-Racing Sherco
A 12 40 Joni Hakulinen SsMK Team Motopalvelu KTM
A 13 76 Jani Viljanen MäntsMK Team Motopalvelu KTM
A 14 39 Dick Bergman SiMK Team Motopalvelu KTM
A 15 211 Aleksi Vesanto TamMC Www.loukko.com GasGas
A 16 107 Ukko Laaksonen JSMK PELTIÄ.FI KTM
A 17 33 Miro Niemi HeMK KRT Kawasaki Kawasaki
A 18 125 Niko Puotsaari SaMK Kytönen Motorsport Husqvarna
A 19 35 Atte Salo AsikMK Team Motopalvelu KTM
               
B 1 122 Elias Lindh J-PMK Beta racing suomi Beta
B 2 356 Jami Mielonen Tens   Fantic
B 3 133 Santtu Kalliokoski ÄMK   Husqvarna
B 4 314 Miikka Raekallio KiMK Mybeta racing team Beta
B 5 127 Jesse Konsa HlMK   KTM
B 6 194 Aatu Anttila SsMK   KTM
B 7 324 Joni Jeskanen HaRT Team RX Moto KTM
B 8 310 Valtteri Rekikoski PMK   KTM
B 9 176 Timo Kekki NMK   KTM
B 10 178 Erno Alatalo E-PMMK Team Moto-Seinäjoki KTM
B 11 139 Jesse Katainen KarMK Pek-kone kawasaki racing Kawasaki
B 12 128 Atte-juhani Ahlsten SISU Mybeta racing team Beta
B 13 186 Santeri Ahokas PSM   GasGas
B 14 168 Ilmari Auterinen JSMK   Husqvarna
B 15 69 Riku Vihervaara SaMK   Yamaha
B 16 190 Pasi Tuominen PMK   Beta
B 17 290 Jarkko Uotila HaRT   Beta
B 18 146 Sampsa Junka JSENS   Husqvarna
B 19 256 Jan Grönqvist SiMK Team RX Moto Husqvarna
B 20 124 Niko Hokkanen HlMK   TM
B 21 316 Juho Kauppinen MSMK   TM
B 22 511 Santeri Kari RaSMK   KTM
B 23 254 Tommi Kaipiainen MäntsMK Team Motopalvelu KTM
B 24 180 Aaro Hämäläinen OriMK Team Motopalvelu KTM
B 25 275 Oskari Levomäki FMS   KTM
B 26 149 Jere Lipponen TMK Team bike world Kawasaki
B 27 329 Markus Nyländen VMK Team RX Moto KTM
B 28 145 Aleksi Alanne SaMK Kytönen Motorsport Husqvarna
B 29 137 Samuli Koivumaa JSENS   Husqvarna
B 30 805 Antti Kaikkonen HeMK   KTM
B 31 214 Samu Vilden OriMK Team Motopalvelu KTM
B 32 170 Heikki Reinikainen HlMK   GasGas
B 33 156 Jami Mäkinen PMK   KTM
               
U20 1 737 Joona Kukkonen HlMK Silve Racing KTM
U20 2 105 Jesse Turunen HlMK   Yamaha
U20 3 43 Leevi Ritari E-PMMK Team Moto-Seinäjoki Husqvarna
U20 4 10 Waltteri Hagman PiMoKe Team MP-Racing Sherco
U20 5 288 Max Salomaa TMK   KTM
U20 6 116 Albert Juhola MäntsMK Team Motopalvelu KTM
U20 7 111 Luka Ylijoki RaSMK Motokeidas racing team GasGas
U20 8 112 Niko Ahokas LosMK Beta racing Suomi Beta
U20 9 103 Nico Takatalo HlMK   TM
U20 10 709 Jose Hakulinen Tens East mx GasGas
U20 11 119 Oskari Vuori HlMK Team funbike Fantic
U20 12 117 Juho Ahokas LosMK Beta racing Suomi Beta
U20 13 110 Markus Mikkola NMK Team racingbike Husqvarna
U20 14 177 Aaro Menna TMK Team bike world Honda
               
V40 1 17 Janne Mukkala VMK Team RX Moto KTM
V40 2 341 Konsta Reunala KaMoKe   KTM
V40 3 336 Heikki Turunen MMK   KTM
V40 4 390 Mika Ylijoki RaSMK Motokeidas racing team Husqvarna
V40 5 405 Tuomas Kyytsönen MäntsMK Se-team KTM
V40 6 377 Teemu Sundelin PMK   Husqvarna
V40 7 376 Teemu Myllynen HyKoKe Team MP-Racing Sherco
V40 8 348 Jere Ruokolahti EMK   TM
V40 9   Reima Luukkanen P-KMK   GasGas
V40 10 273 Petri Pyymäki VaMP   GasGas
V40 11 57 Janne Rantanen VMK Team RX Moto KTM
V40 12 343 Santeri Kätkytniemi HlMK   TM
V40 13 361 Kai Pohjola MSMK   GasGas
V40 14 347 Kalle Virtanen KaMoKe   KTM
V40 15 393 Ville Koivumäki PMK   KTM
V40 16 334 Sami Kärkkäinen RCK Team Motopalvelu KTM
V40 17 358 Antti Palmgren HlMK   Suzuki
V40 18 333 Tero Manninen E-PMMK   Husqvarna
V40 19