Enduron Suomen Cupien loppupisteet

Timo Soanjärvi kaasutteli lauantaina Janakkalassa toiseksi ja sijoittui myös V50-luokan Suomen Cupissa toiseksi.
Kuva
Jani Hovi
Enduron Suomen Cupit saatiin päätökseen lauantaina Janakkalassa. Tässä sarjojen loppupisteet.
  2021 Naisten Suomen Cup   
1.Turkki IinaJämsän Seudun Moottorikerho ryBeta Racing SuomiBeta85
2.Mäkinen Viivi-MariaJämsän Seudun Moottorikerho ryKytönen MotorsportHusqvarna65
3.Lampinen RiinaJämsän Seudun Moottorikerho ry KTM65
4.Sainio SannaPorin Moottorikerho ryMyBeta Racing TeamBeta63
5.Leinonen KaroliinaAsikkalan Moottorikerho ryMyBeta Racing TeamBeta33
6.Käpynen MiljaKangasalan Moottorikerho ryTEAM RX MOTOKTM18
7.Peltonen AnnikaMäntsälän Moottorikerho rySE-TeamKTM18
8.Nummela AnuKangasalan Moottorikerho ry Husqvarna16
9.Aho TuireHelsingin Moottorikerho ry TM13
10.Honkanen JenniNurmijärven Moottorikerho ry KTM10
      
  2021 V40 Suomen Cup   
1.Karma MikaHyKoKeTeam MP-RacingHusqvarna141
2.Riiheläinen RikuMarjanpoimijatBeta Racing SuomiBeta105
3.Mukkala JanneVMKTEAM MOTOPALVELUKTM62
4.Mutanen JuhaJSMKKytönen MotorsportHusqvarna58
5.Nikander MattiHlMK Husqvarna42
6.Tsutsunen PasiJSMK KTM36
7.Leponiemi MarkoMSMK TM31
8.Kuivalainen ToniPohjois-Karjalan Moottorikerho ryeast MXGasGas26
9.Kaseva MikaRiihimäen Enduro Seura ryBeta Racing SuomiBeta22
10.Eskola SamiOMKMotokeidas Racing TeamKTM21
11.Mattila JariHyvinkään Konekerho ryTeam MP-RacingSherco20
12.Leander JanneVantaan Moottorikerho ryTEAM RX MOTOKTM20
13.Rahikainen JanneJSMKKytönen MotorsportHusqvarna19
14.Kätkytniemi SanteriHämeenlinnan Moottorikerho ry TM18
15.Ruokolahti JereEspoon Moottorikerho ry TM17
16.Hintikka KimmoKangasalan Moottorikerho ry KTM16
17.Ollila MikaJämsän Seudun Moottorikerho ry Yamaha16
18.Hakari TapioHämeenlinnan Moottorikerho ry Husqvarna16
19.Erving MarkoNMK TM15
20.Anunti VilleHämeenlinnan Moottorikerho ry TM13
21.Enjala SanteriKeMSSE-TeamYamaha13
22.Koski JanneHyvinkään Konekerho ry Husqvarna11
23.Salonen TomiValkMK KTM10
24.Koskenniemi JaniSysmän Moottorikerho ry KTM10
25.Kallioinen ArtoHyvinkään Konekerho ry KTM10
26.Visala Vesa - HeikkiRiihimäen Moottoripyöräkerho Kahvakopla ry TM10
27.Valkeapää JussiHämeenlinnan Moottorikerho ry KTM10
28.Rantanen JanneVMKTEAM MOTOPALVELUKTM9
29.Paavola MikaRiihimäen Moottoripyöräkerho Kahvakopla ry Husqvarna9
30.Häkkinen TeroTuusulan Moottorikerho ryTTM Factory RacingKTM9
31.Jarkkola TommiME-Racing Team ryTEAM MOTOPALVELUKTM9
32.Vedenpää JyriOrimattilan Moottorikerho ryTEAM MOTOPALVELUKTM9
33.Lampinen MikkoJSMK Yamaha9
34.Kyytsönen TuomasMäntsälän Moottorikerho rySE-TeamHonda Red Moto8
35.Tuppurainen SamiRacing Club Kouvola ryTEAM MOTOPALVELUKTM8
36.Hongisto KimmoImatran Moottorikerho ry KTM7
37.Tsiopoulos LeonidasTMKTEAM MOLITORFantic7
38.Tirronen MikkoHyvinkään Konekerho ry KTM7
39.Tägtström JanneHyvinkään Konekerho ry Husqvarna6
40.Kivimäki TeroKangasalan Moottorikerho ry KTM6
41.Määttä JyrkiTohmajärven Enduroseura ryeast MXKTM6
42.Kärkkäinen SamiRacing Club Kouvola ryTEAM MOTOPALVELUKTM5
43.Jantunen JoukoHämeenlinnan Moottorikerho ry KTM5
44.Kauppinen TeppoNurmijärven Moottorikerho ry Yamaha4
45.Kalatie SimoHyKoKe KTM3
46.Lajunen JaniJyvässeudun Enduroseura ry KTM3
47.Tuovinen HeikkiOMK Husqvarna2
48.Jurmu TuomoOMK KTM1
49.Halmetoja SamiNMK KTM1
      
  2021 V50 Suomen Cup   
1.Ikonen SamiKangasalan Moottorikerho ryTEAM RX MOTOHusqvarna120
2.Soanjärvi TimoJyvässeudun Enduroseura rySE-TeamHonda105
3.Laine AnttiHyvinkään Konekerho ryTeam MP-RacingHusqvarna81
4.Pahlberg Niko Turun Moottorikerho ryTEAM MOLITORKTM66
5.Koivula TimoKangasalan Moottorikerho ryMotokeidas Racing TeamKTM58
6.Hellman JariKeski-Suomen Moottorikerho ryKytönen MotorsportHusqvarna48
7.Suominen Janne Jämsän Seudun Moottorikerho ryKytönen MotorsportHusqvarna45
8.Ritari HarriEtelä-Pohjanmaan Maastomotokerho ryTeam Moto-SeinäjokiGasGas33
9.Savola JyrkiHämeenlinnan Moottorikerho ryTeam MP-RacingSherco31
10.Koivusaari TapioHämeenlinnan Moottorikerho ry KTM23
11.Valo PekkaEtelä-Pohjanmaan Maastomotokerho ryTeam Moto-SeinäjokiKTM21
12.Pihlajaniemi KariEspoon Moottorikerho ry KTM21
13.Rantaniemi TeroOulun Moottorikerho ryTeam MP-RacingHusqvarna19
14.Tikkanen KarriNumibia Racing Team ryTEAM YKKÖS-MPKTM18
15.Perttilä MarkoOrimattilan Moottorikerho ryTEAM MOTOPALVELUKTM13
16.Lundberg PauliHeinolan Moottorikerho ryTEAM MOTOPALVELUKTM13
17.Viirret JukkaVantaan Moottorikerho ry Husqvarna11
18.Mäkelä AriHämeenlinnan Moottorikerho ry KTM11
19.Raekallio MarkusKittilän Moottorikerho ryMyBeta Racing TeamBeta11
20.Puolakka AnttiEspoon Moottorikerho ry KTM11
21.Karjalainen MikaRiihimäen Enduro Seura ry KTM9
22.Enjala Sasu Keravan Motoristiseura rySE-TeamYamaha8
23.Piippo KariPukkilan Moottoriurheilijat ryTeam MP-RacingSherco8
24.Holmström JussiKeski-Suomen Moottorikerho ry Honda7
25.Herola PekkoEspoon Moottorikerho ry TM7
26.Vasama JyrkiNummelan Moottorikerho ry Beta5
27.Vilander Petri Kangasalan Moottorikerho ryTeam MP-RacingSherco5
28.Puoliväli JukkaJämsän Seudun Moottorikerho ryKytönen MotorsportHusqvarna4
29.Pölönen TimoKeski-Suomen Moottorikerho ry Husqvarna4
30.Solkio LasseSalpausselän Moottorikerho ry KTM3
31.Kinnunen JariKeski-Suomen Moottorikerho ry KTM3
32.Grön KariValkeakosken Moottorikerho ry KTM3
33.Laine JyriSalpausselän Moottorikerho ry KTM3
34.Heimonen JukkaHyvinkään Konekerho ryTeam MP-RacingHusqvarna2
35.Rantanen JariHelsingin Moottorikerho ry Honda Red Moto1