Enduron SM-pisteet Oulun jälkeen

Eemil Pohjola johtaa yleismestaruussarjaa ja E1-luokkaa.
Kuva
Petri Kurkinen
Tältä näyttävät enduron SM-pisteet Oulun osakilpailun jälkeen.
 Yleismestaruus    
1.Pohjola EemilJSMKSE-TeamHonda Red Moto65
2.Hänninen AnttiSsMKTeam MP-RacingHusqvarna59
3.Juupaluoma PeetuJSMKKytönen MotorsportHusqvarna56
4.Remes EeroTuMK Husqvarna45
5.Tamminen MikaJSMKBeta Racing SuomiBeta39
6.Puhakainen EetuHlMK TM39
7.Michelsson MarkusTMKTEAM MOTOPALVELUKTM26
8.Ahtila AnttiHlMKTEAM RX MOTOKTM26
9.Kytönen RoniJSMK Honda25
10.Meisola VilleKarMKPekKone Kawasaki RacingKawasaki24
11.Salin RoniEMKKytönen MotorsportHusqvarna22
12.Svärd HugoSiMKFUNBIKE FANTIC RACING TEAMFantic19
13.Tsutsunen PasiJSMKTEAM MOTOPALVELUKTM17
14.Juhola AlbertMäntsMKTEAM MOTOPALVELUKTM15
15.Laankoski NiklasKaMoKeYamaha Center TampereYamaha13
16.Mukkala JanneVMKTEAM RX MOTOKTM13
17.Ahokas JuhoLoSMKBeta Racing SuomiBeta10
18.Kirjavainen KostiKaMoKeMotokeidas Racing TeamKTM6
19.Viitanen ViliK-SMKTEAM MARINE.FIKTM6
20.Nieminen TuomasSyMKTEAM MOTOPALVELUKTM5
21.Karlström SakuTMK KTM5
22.Karma MikaHyKoKeTeam MP-RacingHusqvarna4
23.Latostenmaa TeemuNRTBeta Racing SuomiBeta4
24.Tarkkala MarkoRiESFUNBIKE FANTIC RACING TEAMFantic3
25.Puotsaari NikoSaMKKytönen MotorsportHusqvarna3
26.Santamäki VäinöTMKWWW.LOUKKO.COMGasGas2
27.Koskinen TeroRiMPKK KTM2
28.Viljakainen JesseSsMK GasGas2
29.Arvaja JussiJSMKBeta Racing SuomiBeta2
30.Tirkkonen Juha-PekkaMäntsMKTEAM MOTOPALVELUGasGas1
31.Ratinen RikuTens Fantic1
32.Koskinen KimiSiMKeast MXGasGas1
      
 Enduro1    
1.Pohjola EemilJSMKSE-TeamHonda Red Moto90
2.Puotsaari NikoSaMKKytönen MotorsportHusqvarna46
3.Juhola AlbertMäntsMKTEAM MOTOPALVELUKTM45
4.Ahokas JuhoLoSMKBeta Racing SuomiBeta45
5.Svärd HugoSiMKFUNBIKE FANTIC RACING TEAMFantic36
6.Ratinen RikuTens Fantic30
7.Hakulinen JoniSsMKTEAM MOTOPALVELUKTM30
8.Kytönen RoniJSMK Honda25
9.Viitanen ViliK-SMKTEAM MARINE.FIKTM24
10.Leppänen MikkoSyMKYamaha Center TampereYamaha19
11.Mutikainen TeemuTens KTM19
12.Kuivalainen ToniP-KMKeast MXGasGas18
13.Eskola SamiOMKMotokeidas Racing TeamKTM17
14.Putkonen RasmusJSMK KTM14
15.Koskinen KimiSiMKeast MXGasGas13
16.Tarkkala MarkoRiESFUNBIKE FANTIC RACING TEAMFantic11
17.Tyni JarkkoHlMK TM11
18.Hämäläinen AaroOriMKTEAM MOTOPALVELUKTM10
19.Leppo LauriNMK KTM9
20.Niemi MiroHeMKKRT KAWASAKIKawasaki7
21.Enjala Sasu KeMSHOT ONE RACINGYamaha7
22.Halmetoja SamiNMK GasGas6
23.Kanervo SanttuTuMKTEAM YKKÖS-MPSuzuki6
24.Ahola JoonaKaMoKeMotokeidas Racing TeamHonda5
25.Mauriala JarmoVaMP KTM5
26.Mikkola MarkusNMKFUNBIKE FANTIC RACING TEAMFantic3
27.Lavikka LauriIMX TM3
28.Forsgren JanusOriMKTeam MP-RacingSherco2
29.Rekikoski ValtteriPMK KTM1
      
 Enduro2    
1.Juupaluoma PeetuJSMKKytönen MotorsportHusqvarna70
2.Puhakainen EetuHlMK TM68
3.Remes EeroTuMK Husqvarna50
4.Michelsson MarkusTMKTEAM MOTOPALVELUKTM40
5.Arvaja JussiJSMKBeta Racing SuomiBeta29
6.Santamäki VäinöTMKWWW.LOUKKO.COMKTM28
7.Keurulainen AksuKonnMK/UAKari Vehniäinen RacingHusqvarna26
8.Bergman DickSiMKTEAM MOTOPALVELUKTM25
9.Laankoski NiklasKaMoKeYamaha Center TampereYamaha24
10.Karlström SakuTMK KTM24
11.Salonen JaniSyMKTEAM MOTOPALVELUKTM19
12.Kirjavainen KostiKaMoKeMotokeidas Racing TeamKTM16
13.Knuuttila JereKeMS KTM15
14.Halonen OssiTuMKBeta Racing SuomiBeta15
15.Nieminen TuomasSyMKTEAM MOTOPALVELUKTM13
16.Rinkinen JaakkoMäntsMKBeta Racing SuomiBeta10
17.Hurmeranta SamiHeMK KTM9
18.Rantanen JanneVMKTEAM MOTOPALVELUKTM9
19.Grönqvist JanSiMKTEAM RX MOTOHusqvarna8
20.Koskinen JoonasME-RacingSE-TeamHusqvarna8
21.Sainivuo JanneAsikMK Husqvarna7
22.Anttonen AnttiJSMK Husqvarna6
23.Rantanen JoonasMäntsMK Beta6
24.Alanne AleksiSaMK KTM6
25.Kaseva MikaRiESBeta Racing SuomiBeta5
26.Anttila AatuSsMK KTM5
27.Aatsinki KristianMäntsMKBeta Racing SuomiBeta5
28.Liuksiala NiiloAsikMK Beta4
29.Torpakko ToniK-SMK Husqvarna3
30.Paavola MikaRiMPKK Husqvarna2
31.Pietarinen HenrikTuMK KTM2
32.Raekallio MiikkaKiMKMyBeta Racing TeamBeta1
33.Piippo JuusoSsMK GasGas1
      
 Enduro3    
1.Hänninen AnttiSsMKTeam MP-RacingHusqvarna91
2.Tamminen MikaJSMKBeta Racing SuomiBeta66
3.Ahtila AnttiHlMKTEAM RX MOTOKTM57
4.Meisola VilleKarMKPekKone Kawasaki RacingKawasaki51
5.Salin RoniEMKKytönen MotorsportHusqvarna41
6.Mukkala JanneVMKTEAM RX MOTOKTM32
7.Viljakainen JesseSsMK GasGas29
8.Tsutsunen PasiJSMKTEAM MOTOPALVELUKTM27
9.Karma MikaHyKoKeTeam MP-RacingHusqvarna25
10.Tirkkonen Juha-PekkaMäntsMKTEAM MOTOPALVELUGasGas22
11.Leander JanneVMKTEAM RX MOTOKTM10
12.Jaronen VilleJSMKSE-TeamHonda10
13.Latostenmaa TeemuNRTBeta Racing SuomiBeta10
14.Koskinen TeroRiMPKK KTM9
15.Lahti NiklasKarkMKTEAM MOTOPALVELUKTM9
16.Tuuli SanteriOriMKTEAM MOTOPALVELUKTM8
17.Jurmu TuomoOMKMotokeidas Racing TeamKTM8
18.Ahonen MattiJSMK KTM8
19.Mellin MikoMäntsMKTEAM MOTOPALVELUKTM7
20.Venäläinen VilleKMKSE-TeamKTM7
21.Jaatinen JuusoSiMKTEAM MOTOPALVELUKTM7
22.Nikander MattiHlMK Husqvarna5
23.Ikonen SamiKaMoKeMotokeidas Racing TeamHusqvarna4
24.Haverinen TimoNjMKTTM Factory RacingKTM4
25.Laaksonen ToniSaMK KTM3
26.Suvanto TeroNRT KTM3
27.Julku KimmoKaMoKeMotokeidas Racing TeamGasGas2
28.Rantaniemi TeroOMKMotokeidas Racing TeamGasGas2
29.Enjala SanteriKeMSSE-TeamYamaha1
30.Marjanen NicolasVMKTeam VaihteistohuoltoKTM1
31.Karjalainen JereMSMKMyBeta Racing TeamBeta1
      
 SM U20    
1.Ahokas JuhoLoSMKBeta Racing SuomiBeta70
2.Puotsaari NikoSaMKKytönen MotorsportHusqvarna68
3.Ratinen RikuTens Fantic53
4.Hakulinen JoniSsMKTEAM MOTOPALVELUKTM53
5.Juhola AlbertMäntsMKTEAM MOTOPALVELUKTM50
6.Mikkola MarkusNMKFUNBIKE FANTIC RACING TEAMFantic19
7.Niskanen JalmariHlMK TM11
8.Joutsjoki JuhoSsMK KTM10
9.Forsgren JanusOriMKTeam MP-RacingSherco9
10.Laaksonen JuusoSiMKTeam MP-RacingSherco8
      
 SM naiset    
1.Mäkinen Viivi-MariaJSMKKytönen MotorsportHusqvarna61
2.Mielonen JanetteP-KMKSE-TeamYamaha50
3.Turkki IinaJSMKBeta Racing SuomiBeta49
4.Lampinen RiinaJSMKFUNBIKE FANTIC RACING TEAMFantic42
5.Oikari Hanna-RiikkaJENSSE-TeamHonda34
6.Nummela AnuKaMoKe Husqvarna32
7.Sainio SannaPMKMyBeta Racing TeamBeta26
8.Leinonen KaroliinaSsMKMyBeta Racing TeamBeta20
9.Vesterinen EsmeraldaLoSMKTEAM MOTOPALVELUKTM15
10.Jäntti MaireK-SMKTEAM MARINE.FIKTM15
11.Käpynen MiljaKaMoKeTEAM RX MOTOKTM14
12.Leinonen JasminKaMK Husqvarna9
13.Virtanen MinnaJoMK TM9
14.Rantala PaulaJENSKari Vehniäinen RacingHusqvarna8
15.Heikkala JuttaRiMPKK KTM7
16.Toivonen Roosa-MariaMSMK KTM3
      
 Naisten SM-sarja on päättynyt. Muiden luokkien osalta kaksi viimeistä osakilpailua ajetaan
 Sipoossa 23. ja 24. päivä heinäkuuta.