Lavangon liigakisasta ehtii Hyvinkäälle

Teksti
MXC/B- ja MXB-luokille on sovittu lupa jälki-ilmoittautua Hyvinkään SM-viikonloppuun.

Hyvinkään Moottorikerho järjestää 14.5.2017 MXC/A-, MX2- ja MX1-luokkien SM-osakilpailun. Hyvinkään ilmoittautumisaika menee umpeen ennen Vantaan motocross-liigan osakilpailua.

Motocrossin lajiryhmä on lähestynyt Hyvinkään SM-osakilpailun kilpailunjohtajaa ja toivonut, että kaikki sellaiset MXC/B- ja MXB-luokkien kuljettajat jotka sijoittuvat Vantaan motocross-liigan osakilpailun yhteistuloksissa kymmenen parhaan joukkoon, hyväksyttäisiin jälki-ilmoittautuneina mukaan kilpailuun.

Hyvinkään SM-kilpailun kilpailunjohtaja on vahvistanut, että tämä sopii heille.

Motocrossin lajiryhmä toivoo, että mahdollisimman moni Vantaan motocross-liigan kilpailussa yhteistuloksissa kymmenen parhaan joukkoon sijoittunut kilpailija käyttäisi mahdollisuuden hyväkseen ja osallistuisi Hyvinkään SM-osakilpailuun.