Vauhdikkaita maastokokeita Italiassa
Buon giorno!
Keskiviikkona käveltiin kaikki pätkät kertaalleen läpi. Kummatkin endurotestit olivat aika reipasvauhtisia, melkeinpä olisi voinut maasturilla ajaa molemmat läpi. Kivistä tienpohjaa/vaelluspolkua mennään suurimmaksi osaksi. Täällä kun ollaan vuoristoisissa maisemissa niin molemmat enskatestit oli idealla 'alhaalta ylös'.
Crossitesti pyöri aika pienellä niityllä, mutta silti oli saatu tehtyä tosi vauhdikas pätkä. Välillä oli muutama epämääräinen maakasa, mutta todella ajettavaa sekin. Vielä tässä mielenkiinnolla odotetaan, että mitä sieltä siirtymiltä löytyy. Eiköhän se perjantaina master-kierroksen jälkeen viimeistään selviä.
Suurin osa kuskeista on jo paikalla ja huomenna torstaina saadaan viimeisimpänä vaan ei vähäisimpänä loputkin kuskit eli veteraanit paikalle!
Alla kuvia maastokokeilta.
Ansku
---
Xracing seuraa Annamaria ja Jaakko Karikuusen, sekä Eemil Helanderin harjoitus- ja kisamatkaa Italiaan. Matka huipentuu 11.-12.4. ajettavaan EM-osakilpailuun.
---