Cross countryn pistetilanteet

Eero Remes johtaa cross countryn SM-sarjaa täysin pistein.
Kuva
Antti Hellsten
Tältä näyttää cross countryn arvosarjojen pistetilanteet Vesivehmaan kilpailun jälkeen.
 SM yleinen    
1.Remes EeroTuusulan Moottorikerho ry Husqvarna75
2.Hänninen AnttiSalpausselän Moottorikerho ryTeam MP-RacingHusqvarna62
3.Salin RoniEspoon Moottorikerho ryKytönen MotorsportHusqvarna56
4.Bergman DickSipoon Moottorikerho ryTEAM MOTOPALVELUKTM49
5.Leino JiriTurun Moottorikerho ry KTM44
6.Arvaja JussiJämsän Seudun Moottorikerho ryBeta Racing SuomiBeta44
7.Viljakainen JesseSalpausselän Moottorikerho ry GasGas37
8.Koskinen HermanniTurun Moottorikerho ryYAMAHA CENTER TurkuYamaha25
9.Tirkkonen Juha-PekkaMäntsälän Moottorikerho ryTEAM MOTOPALVELUGasGas22
10.Koivumaa SamuliJSENS KTM20
11.Rekikoski ValtteriPMK KTM19
12.Nieminen AleksiPorin Moottorikerho ry TM18
13.Kauppinen JuhoMSMK TM17
14.Mäkinen JamiPMK KTM17
15.Martinmäki JouniSalpausselän Moottorikerho ryTEAM MOTOPALVELUKTM16
16.Olenius HenrySipoon Moottorikerho ryBeta Racing SuomiBeta16
17.Salo AtteAsikkalan Moottorikerho ryTEAM MOTOPALVELUKTM16
18.Tyni JarkkoHämeenlinnan Moottorikerho ry TM13
19.Laaksonen UkkoRiMPKKTEAM YKKÖS-MPKTM10
20.Tuominen RasmusHlMK TM10
21.Niemi MiroHeinolan Moottorikerho ryKRT KAWASAKIKawasaki9
22.Pyymäki PetriVaMP GasGas9
23.Heikkinen JoonasSsMK GasGas8
24.Ritari LeeviE-PMMKTeam Moto-SeinäjokiHusqvarna8
25.Heino OnniKaMoKeYamaha Center TampereYamaha7
26.Teivaala JaniAsikMK KTM6
27.Halonen JuhoTuMKTEAM YKKÖS-MPKTM5
28.Katainen JesseKarMKPekKone Kawasaki RacingKawasaki5
29.Grönqvist JanSiMKTEAM RX MOTOHusqvarna5
30.Ahokas SanteriPSM KTM4
31.Raekallio MiikkaKiMKMyBeta Racing TeamBeta3
32.Kuikka TomiHlMK Kawasaki3
33.Pöysä JuhoMMK KTM2
34.Villikka EeroEMK Beta1
35.Tenhunen VilleSiiVeTeam EDGECAM & VericutYamaha1
      
 SM naiset    
1.Nummela AnuKangasalan Moottorikerho ry Husqvarna65
2.Turkki IinaJämsän Seudun Moottorikerho ryBeta Racing SuomiBeta62
3.Lampinen RiinaJämsän Seudun Moottorikerho ryFUNBIKE FANTIC RACING TEAMFantic60
4.Mielonen JanettePohjois-Karjalan Moottorikerho rySE-TeamYamaha50
5.Elo NelliPorin Moottorikerho ryTTM Factory RacingBeta45
6.Heinonen KiiaAsikkalan Moottorikerho ry KTM36
7.Miettunen KatariinaJämsän Seudun Moottorikerho rySE-TeamHusqvarna33
8.Turunen MillaHeinolan Moottorikerho ryTEAM MOTOPALVELUKTM32
9.Leponiemi VilmaMäntän Seudun Moottorikerho ry TM31
10.Wasström SannaForssan Moottoriseura ry KTM29
11.Jäntti MaireKeski-Suomen Moottorikerho ryTeam MP-RacingKTM25
12.Hakulinen TaruEspoon Moottorikerho ry Kawasaki18
13.Rantala PaulaJyvässeudun Enduroseura ryKari Vehniäinen RacingHusqvarna15
14.Leinonen JasminKainuun Moottorikerho ry Husqvarna14
15.Tiihonen MariAsikMK Husqvarna13
16.Heikkala JuttaRiihimäen Moottoripyöräkerho Kahvakopla ry KTM12
17.Vesterinen EsmeraldaLohjan Seudun Moottorikerho ryTEAM MOTOPALVELUHusqvarna10
18.Virtanen MillaKangasalan Moottorikerho ry KTM10
19.Miettinen TiinaHämeenlinnan Moottorikerho ry Husqvarna9
20.Honkanen JenniNurmijärven Moottorikerho ry KTM8
21.Käpynen MiljaKangasalan Moottorikerho ryTEAM RX MOTOKTM7
22.Leinonen KaroliinaSalpausselän Moottorikerho ryMyBeta Racing TeamBeta7
23.Liimatainen JohannaAsikkalan Moottorikerho ry KTM6
24.Rekola JasmiSalpausselän Moottorikerho ry KTM3
      
 U20 Suomen Cup    
1.Ahokas JuhoLohjan Seudun Moottorikerho ryBeta Racing SuomiBeta61
2.Hakulinen JoniSalpausselän Moottorikerho ryTEAM MOTOPALVELUKTM60
3.Juhola AlbertMäntsälän Moottorikerho ryTEAM MOTOPALVELUKTM50
4.Vuori OskariHämeenlinnan Moottorikerho rySE-TeamYamaha40
5.Lindh EliasPietarsaaren Moottorikerho rfBeta Racing SuomiBeta36
6.Tofferi IiroHyvinkään Moottorikerho ryMotokeidas Racing TeamKTM33
7.Kuikka AapoRiihimäen Enduro Seura ry TM29
8.Menna AaroTurun Moottorikerho ryTeam Bike WorldKTM20
9.Laakso Juha-PekkaHämeenlinnan Moottorikerho ry GasGas16
10.Mielonen JamiTohmajärven Enduroseura ry Husqvarna15
11.Ahlsten Atte-JuhaniHämeenlinnan Moottorikerho rySE-TeamYamaha15
12.Lehtonen TuomasTurun Moottorikerho ryTeam Bike WorldKTM14
      
 V40 Suomen Cup    
1.Karma MikaHyvinkään Konekerho ryTeam MP-RacingHusqvarna75
2.Sundelin TeemuPorin Moottorikerho ry GasGas66
3.Lehtiö LariKarkkilan Moottorikerho ryLU-KO UNIQUE POWER TEAMHonda53
4.Raitmaa JuhaKangasalan Moottorikerho ry KTM50
5.Kärkkäinen SamiRacing Club Kouvola ryTEAM MOTOPALVELUKTM45
6.Kuisma AnttiMikkelin Moottorikerho ry KTM41
7.Kätkytniemi SanteriHämeenlinnan Moottorikerho ry TM40
8.Manninen TeroEtelä-Pohjanmaan Maastomotokerho ryTTM Factory RacingHusqvarna36
9.Koskenniemi JaniSysmän Moottorikerho ry KTM36
10.Myllys TomiHelsingin Moottorikerho ry Husqvarna21
11.Ruokolahti JereEspoon Moottorikerho ry TM20
12.Malmikoski KaiKymen Moottorikerho ry Husqvarna19
13.Nikander MattiHämeenlinnan Moottorikerho ry Husqvarna14
14.Palmgren AnttiHämeenlinnan Moottorikerho ry Suzuki13
15.Pohjola KaiMäntän Seudun Moottorikerho ry GasGas12
16.Koivumäki VillePorin Moottorikerho ry KTM10
17.Reunala KonstaKangasalan Moottorikerho ryTTM Factory RacingKTM9
      
 V50 Suomen Cup    
1.Nurminen JariHeinolan Moottorikerho rySUTASKO MX-CRUISERSKTM75
2.Ikonen SamiKangasalan Moottorikerho ryMotokeidas Racing TeamHusqvarna66
3.Soanjärvi TimoJämsän Seudun Moottorikerho rySE-TeamHonda58
4.Kaipiainen MikaNumibia Racing Team ryTEAM MOTOPALVELUKTM35
5.Erving MarkoNummelan Moottorikerho ry TM33
6.Lindholm TomiTampereen Motocross ry TM33
7.Pahlberg Niko KristianTurun Moottorikerho ryTEAM MOLITORKTM32
8.Määttä LassiMäntsälän Moottorikerho ryTTM Factory RacingHusqvarna22
9.Kakko JormaKangasalan Moottorikerho ryKytönen MotorsportHusqvarna19
10.Koivusaari TapioHämeenlinnan Moottorikerho ry KTM18
11.Vihtari KyöstiKeski-Suomen Moottorikerho ry KTM16
12.Karhumaa JaakkoVantaan Moottorikerho rySE-TeamBeta15
13.Vilander Petri KaleviKangasalan Moottorikerho ry Husqvarna14
14.Pihlajaniemi KariEspoon Moottorikerho ry KTM14
15.Lundgren JariHeinolan Moottorikerho ry KTM13
16.Ritari HarriEtelä-Pohjanmaan Maastomotokerho ryTeam Moto-SeinäjokiHusqvarna12
17.Laakso JarnoHämeenlinnan Moottorikerho ry KTM11
18.Raekallio MarkusKittilän Moottorikerho ryMyBeta Racing TeamBeta11
19.Taskinen JyriEspoon Moottorikerho ry KTM9
20.Lyytinen IsmoMäntsälän Moottorikerho ry KTM9
21.Kujala HannuForssan Moottoriseura ry Beta8
22.Pellinen MikaelHyvinkään Moottorikerho ry Yamaha6
23.Merilaita TaitoHeinolan Moottorikerho ryTeam MP-RacingSherco5
24.Lundberg PauliHeinolan Moottorikerho ryTEAM MOTOPALVELUKTM4
25.Ruuskanen MikkoKarhulan Moottorikerho ry KTM3
26.Piippo KariPukkilan Moottoriurheilijat ry Sherco2
      
 V60 Suomen Cup    
1.Tikkanen KarriNumibia Racing Team ryTEAM YKKÖS-MPKTM75
2.Piiroinen JuhaHyvinkään Konekerho ryTeam MP-RacingKTM66
3.Viertoma HarriHyvinkään Konekerho ryTeam MP-RacingHusqvarna60
4.Karppinen ReijoKyrösjärven Seudun Moottoripyöräkerho rySISU Extreme by DYNASETKTM47
5.Ventoniemi JarmoHyvinkään Moottorikerho ryTeam MP-RacingSherco41
6.Lähteinen KariHyvinkään Konekerho ry Husqvarna36
7.Vento JariRiihimäen Moottoripyöräkerho Kahvakopla ry KTM34
8.Myllymaa AnttiHämeenlinnan Moottorikerho ry Husqvarna18
9.Vaskunlahti JuhaPunkalaitumen Moottorikerho/UA ry Husqvarna18
10.Loponen HarriTurun Moottorikerho ryTEAM MOLITORBeta14
11.Partanen KariNumibia Racing Team ryTeam EDGECAM & VericutGasGas14
12.Mäkinen JariTuusulan Moottorikerho ryTEAM YKKÖS-MPKTM13
13.Ketelä MarttiHelsingin Moottorikerho ry KTM13
14.Niskanen ArtoHämeenlinnan Moottorikerho ry KTM13
15.Jauhiainen JariYlä-Savon Moottorikerho ryTeam EDGECAM & VericutHusqvarna12
16.Viitala EeroSalpausselän Moottorikerho ry Beta11
17.Halonen PekkaTuusulan Moottorikerho ry KTM10