SM-kerhojoukkueiden kuljettajat

Kuva
Jani Hovi
Motocrossin kerhojoukkueiden Suomen mestaruuksista kaasutellaan viikonloppuna Hyvinkäällä. Tässä SM-luokan joukkueet.
Lähtönro.NimiKerhoMerkkiIlmoittaja
Luokka
 TamMC SM 1TamMC  
6 Jere HaavistoKerhojoukkueiden SMKawasaki
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
4 Kasper KangasniemiKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 1 (MX2)
     
5 Tomi SiroKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
     
 NjMKNjMK  
76 Robin SeleniusKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 1 (MX2)
     
77 Timo HaverinenKerhojoukkueiden SMKawasaki
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
78 Luukas VentoKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
     
 Simk SM2SiMK  
38 Alexander WiikKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
37 Niko HirvonenKerhojoukkueiden SMHusqvarna
Luokka 1 (MX2)
     
39 Otto KoskinenKerhojoukkueiden SMGasGas
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
     
 JoMKJoMK  
67 Sami JokinenKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 1 (MX2)
     
68 Tommi NybergKerhojoukkueiden SMKawasaki
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
69 Jari ReponenKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
     
 OriMK 1OriMK  
11 Juuso MatikainenKerhojoukkueiden SMHusqvarna
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
12 Valtteri MalinKerhojoukkueiden SMKawasaki
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
10 Mauno NieminenKerhojoukkueiden SMHusqvarna
Luokka 1 (MX2)
     
     
 KarkMkKarkMKTEAM MOTOPALVELU 
70 Kaapo KalatieKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 1 (MX2)
     
71 Jere PadinkiKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
72 Ria VirtanenKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
     
 TMK 1TMK  
22 Jiri LeinoKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 1 (MX2)
     
24 Hermanni KoskinenKerhojoukkueiden SMYamaha
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
23 Miro VarjonenKerhojoukkueiden SMHusqvarna
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
     
 Mx2021SiiVeKone & Vene Center 
80 Otto KumpulainenKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
79 Jere RönkköKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 1 (MX2)
     
81 Teemu SkippariKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
     
 VMK 2VMK  
88 Santeri OinonenKerhojoukkueiden SMHusqvarna
Luokka 1 (MX2)
     
89 Samuli JokiniemiKerhojoukkueiden SMYamaha
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
90 Eelis ViemeröKerhojoukkueiden SMHonda
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
     
 TMK 2TMKTeam Bike World 
43 Jere LipponenKerhojoukkueiden SMHonda
Luokka 1 (MX2)
     
44 Juho LaineKerhojoukkueiden SMHonda
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
45 Miro LehtoKerhojoukkueiden SMHonda
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
     
 TuMK SM 1 2021TuMK  
82 Eetu KaapeliKerhojoukkueiden SMHusqvarna
Luokka 1 (MX2)
     
83 Jesse KarlssonKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
84 Jonne RasilainenKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
     
 LoSMKLoSMK  
51 Teemu MakkonenKerhojoukkueiden SMKawasaki
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
50 Emil SilanderKerhojoukkueiden SMGasGas
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
49 Joni MäkeläKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 1 (MX2)
     
     
 SM PMK 1PMKAcerbis.fi 
60 Aleksi NieminenKerhojoukkueiden SMYamaha
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
59 Jami MäkinenKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
58 Tommi MäkinenKerhojoukkueiden SMHonda
Luokka 1 (MX2)
     
     
 Keravan Motoristiseura/KeMSKeMS  
75 Jami KnuuttilaKerhojoukkueiden SMHusqvarna
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
74 Jere KnuuttilaKerhojoukkueiden SMYamaha
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
73 Toni NieminenKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 1 (MX2)
     
     
 Y-SMKY-SMK  
92 Pekka NissinenKerhojoukkueiden SMGasGas
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
91 Eemeli LappalainenKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 1 (MX2)
     
93 Santeri KeränenKerhojoukkueiden SMYamaha
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
     
 LoSMK2LoSMK  
61 Olli PiispanenKerhojoukkueiden SMKawasaki
Luokka 1 (MX2)
     
62 Henri KangasKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
63 Aake KotirantaKerhojoukkueiden SMYamaha
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
     
 HyMK SMHyMK  
32 Jesse AlikkoKerhojoukkueiden SMHonda
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
33 Joni AholaKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
31 Miko PirinenKerhojoukkueiden SMYamaha
Luokka 1 (MX2)
     
     
 TuMK SM 2 2021TuMK  
87 Ville LehtiöKerhojoukkueiden SMYamaha
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
86 Tero LehtiöKerhojoukkueiden SMYamaha
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
85 Veijo KnuuttilaKerhojoukkueiden SMYamaha
Luokka 1 (MX2)
     
     
 EMK SMEMK  
46 Tiitus RäikkönenKerhojoukkueiden SMHusqvarna
Luokka 1 (MX2)
     
48 Niko TynniläKerhojoukkueiden SMHonda
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
47 Roni SalinKerhojoukkueiden SMHusqvarna
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
     
 HeMK1HeMK  
64 Miko MatsiKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 1 (MX2)
     
66 Sampo RainioKerhojoukkueiden SMHonda
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
65 Eliel LehtinenKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
     
 VMK 1 SMVMK  
1 Aleksi JukolaKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 1 (MX2)
     
2 Harri KullasKerhojoukkueiden SMYamaha
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
3 Miro SihvonenKerhojoukkueiden SMHonda
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
     
 OriMK 2OriMK  
35 Riku LaaksonenKerhojoukkueiden SMKawasaki
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
34 Nestori TolvanenKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 1 (MX2)
     
36 Joni TuominenKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
     
 TamMC SM 2TamMC  
28 Aleksi VesantoKerhojoukkueiden SMGasGas
Luokka 1 (MX2)
     
29 Samuli LaunonenKerhojoukkueiden SMYamaha
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
30 Sami TalvensaariKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
     
 Simk SM1SiMK  
7 Nico StenbergKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 1 (MX2)
     
9 Arttu SahlsténKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 3 (MX2 tai MX1)
     
8 Eero PeippoKerhojoukkueiden SMHusqvarna
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
     
 ASMPASMPWWW.LOUKKO.COM 
16 Arttu SihvonenKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 1 (MX2)
     
17 Alex TapioKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 2 (MX2 tai MX1)
     
18 Jere HarjuKerhojoukkueiden SMKTM
Luokka 3 (MX2 tai MX1)