Marita Nyqvist ottaa kantaa enduron tasapuolisuuteen

30.01.2011
Kypäräsääntö on Marita Nyqvistin mielestä kyseenalainen
Marita Nyqvist ottaa kantaa uusimmassa blogissaan lähtöjärjestyksen laadintaan. Myös kypäräsääntö saa kritiikkiä osakseen. Lue Maritan uusimmasta blogista mikä mieltä askarruttaa.

Kommentit

Kirjoittanut Sirkku, 31.01.2011, 00:06
Olisi ainakin tiputtanut minut ihan tulosten hännille jos oltaisiin lähdetty ns. "nopeuden mukaisessa järjestyksessä", sillä lähtönumero olis ollu C:n vika ennen eka kisaansa ajavia. Säännöt on oikeassa, valitettavasti sisuskalut teki stopin jo eka MK:lla, vauhti ihan muuta. Sen sijaan väliä C:n häntään olisi pitänyt olla tuplasti, ihan liikaa oli ohitettavia mullakin, joten voin vaan kuvitella Maritan tuskaa. Onneksi kuitenkin MK2 vielä ok, joten on nähtävissä että akkain sarjassakin alkaa todellista taistoa voitosta löytymään, vielä muutama kova kuski kun saadaan mukaan niin jo löytyy kirittäjiä ja tavotepäänahkoja jokaiselle!

Tsemppiä kaikille ketkä pystytte viikon päästä ajamaan ja myös RCK:n kisaan... sori Marita, ajat maalitaulu selässä, kaikki tahtoo sun päänahan :) Kerran itsekin saman toisissa ympyröissä kokeneena, se taitaa olla sullakin edelleenkin aika mukava fiilis ;D
Kirjaudu sisään kommentoidaksesi.
Kirjaudu
> Rekisteröidy > Unohtuiko salasana

info@xracing.fi   -   jani.hovi@xracing.fi   -   © 2009-2012 www.xracing.fi   -   Motocross varaosat ja tarvikkeet myy 24MX.fi
Image 01
Image 01
Image 01